نرم افزار جدید معماری ” Mental Canvas “

 

 

Mental Canvasاولین برنامه نرم افزاری نیست که برای حفظ طراحی ها ساخته شده اند ، ما نرم افزارهای سه بعدی  SketchUp را، هم به عنوان یک برنامه کاربردی شبیه سازی طراحی بر روی کاغذ داریم مثل برنامه محبوب Morpholio

اما چیزی که Mental Canvas را متفاوت می کند توانایی طراحی آزادانه در یک فضای سه بعدی و بدون محدودیت های مدل سنتی CAD ، است  ، این چیزی است که ” جولی دورسی ” سازنده Mental Canvas  در باره اش می گوید: یک  محیط گرافیکی نه کاملا صاف و نه کاملا سه بعدی !؟

 

این نرم افزار از سال بعد بر روی  دستگاه های سرفیس مایکروسافت منتشر خواهد شد . به تازگی استودیو سرفیس اعلام کرد که کار با  سخت افزار کامپیوترهای سرفیس و شماره گیرهای سرفیس  آمادگی برای تجربه طراحی های طبیعی بر روی بوم های مجازی است .

با لوکس نگار همراه باشید برای معرقی این نرم افزار جدید طراحی کردن با این نرف افزار مثل نقاشی کردن روی یک بوم شفاف منحصر به فرد در یک فضای لایتناهی است ! که می تواند به طور همزمان تجربه آلی سه بعدی بسازد با  هر ضربه ای  که بر روی این بوم می زنید طرح هایی را در فضای سه بعدی می سازید  که به طور خودکار روی یک بوم جدید ایجاد شده  و کل بوم ها نیز می تواند در ارتباط با یکدیگر چرخش های مورد نظر برای ایجاد یک تصویر را به وجود بیاورند . مانند این است که از زاویه دید های گوناگون یک سوزه طراحی کنید .. از سوی دیگر، آنچه آن را از نرم افزار مدل سازی ۳D معمول متمایز میکند سهولت و سیالیت آن است، جولی دورسی در اینباره اینگونه توضیح می دهد: [مدلسازی CAD]  دردسر هایی دارد  اول اینکه ، شما باید به یک مدل سه بعدی به طور کامل  پیاده کنی ، حتی اگر آ فقط یک مکعب باشد . دوم اینکه  ویرایش یک مدل CAD، بسیار سخت است  و سریع نیست  ، در حالی که در این نرم افزار در هر لحظه ،طراح کنترل مامل بر روی هرچیزی که به نمایش در می آید دارد  در حالی که یک مدل CAD، توسط کامپیوتر کانلا تعریف و مشخص  شده است.پس زمینه سفید بی انتهای این نرف افزار ممکن است ابتدا کمی ترس آور باشد  که امنیت  معمارانه نرم افزار های موجود را ندارد و یا از طرفی شبیه یک کاغذ سفید خیلی معمولی به نظر بیاید ، با این حال این فضای بی نهایت با هدف آزادسازی معمار یا طراح از محدودیت های یک کامپیوتر ایجاد شده است، دورسی می گوید:  آنچه ما واقعا در اینجا خواستار انیم آزادی است  ، ما نمی خواهیم که کامپیوتر راهی برای مان مشخص کند  و یا برای طراح مقیاسی مشخص کند  ، شما وقتی روی Mental Canvas طراحی می کنید یک فضای بی انتها در اختیار دارید که در هر جهتی و در هر مقیاسی که بخواهید بدون ایجاد محدودیت می توانید روی آن طراحی سه بعدی ایجاد کنید و علاوه بر نسخه برنامه ریزی جدید از این سال منتشر خواهد شد،  تیم Mental Canvas نیز بر روی یک نسخه برای یک پروژه تحقیقاتی کار می کنند که اجازه می دهد تا کاربر بتواند  عکس یک سایت معماری و  نقشه معماری را  به عنوان یک پس زمینه  برای طراحی جایگزین کند تا به مقیاس های صحیح تری دسترسی داشته باشد در هنگام طراحی  و این فرایند های افزودن و تطبیق و تغییر در هسته نرم افزار در نظر گرفته خواهد شد و دورسی  اعتقاد دارد که این مورد در آینده از طرف مشتریان درخواست خواهد شد .

grandcentralarchdaily

تصاویر طراحی شده در این نرم افزار این قابلیت را دارند تا ابزارهای  خاصی در کنار تصاویر دیگری که ذخیره میکنید  با نظم خاصی  قرارگیرند و یک تو ایجاد کند که این تور قابلیت به اشتراک گذاری  با هر دستگاهی که به مرورگر های وب وصل است را دارد و و به سرعت نقشه ای بیش از یک نقاشی را به دست مشتریان برساند .

HSIUNG، مانند  بسیاری از معماران، ورود به این حرفه را با عشق به نقاشی آغاز کرده و از اینکه این نرم افزار انتخابهای آزادانه و محیط بدون محدودیتی به او می دهد استقبال کرده است . او گوید قدرت طراحی با این نرم افزار توانایی انتقال ایده و و مفهوم را به معمار میدهد و و این چیزی است که نرم افزارهای موجود از ارائه آن ناتوانند .

یکی دیگر از مزیت های نرم افزار Mental Canvas استفاده از سرفیس های بی نظیر مایکروسافت است که کار را بسیار راحت و لذت بخش کرده است .

آیا شما برای این همه تغییرات لذت بخش آماده هستید ؟

واحد تحقیق و ترجمه ساختمان لوکس

Share