BIG و Hyperloop one : رونمایی از طراحی یک سیستم حمل و نقل بی سابقه و مستقل .

 

به گزارش واحد تحقیق و ترجمه لوکس نگار ، گروه بیارک اینگلس (BIG) و  Hyperloop one از یکی از طرح های مشترک شان برای یک سیستم مستقل حمل و نقل عمومی و در واقع از اولین  سیستم  هایپرلوپ  در امارات متحده عربی (UAE)  رونمایی کرده اند .

hyperloop-4

طرح های ارائه شده هایپرلوپ به دبی در راستای اجرای یکی از مفاد قرارداد امضا شده  با  سازمان دولتی حمل و نقل دبی (RTA)،  می باشد  و شروع این مرحله  ، گامی در راستای تحقق قرارداد در واقعیت های خیال انگیز است.

در ماه مه سال جاری BIG، همراه با آروپ  و ( AECOM)  مشارکتی را با بیزینس من متنفذ  و مبتکر جهانی ایلان ماسک آغاز کرده اند  برای طراحی و توسعه وسایل نقلیه عمومی Hyperloop one و فضاهای لازم  برای اجرای این  سیستم انسان دوستانه.

در آزمایش های اولیه بر روی یک سیستم ساخته شده در بیابان های خارج از لاس وگاس  رسیدن  به سرعت ۱۸۷ کیلومتر / ساعت (۱۱۶ مایل در ساعت) را فقط در ۱٫۱ ثانیه در تیوپ های هایپرلوپ  مدل ، رویت و تایید شده است .

مشارکت Hyperloop oneبا BIG  درراستای  توسعه یک طرح مطالعاتی  و پشتیبانی  شده توسط RTA.Their می باشد که این طرح مشترک برای حمل و نقل مستقل در امارات متحده عربی همچنین شامل برنامه ای برای اولین بار در جهان Hyperloop است که مسافران را از مرکز شهر دبی به مرکز شهر ابوظبی در دوازده دقیقه، به جای یک  رانندگی دو ساعته برساند !

“همراه با BIG،” جاش Giegel، رئیس بخش مهندسی، Hyperloop one گفته است: «ما در حال کار و مطالعه روی یک تجربه  و آزمایش یکپارچه و یکسان  هستیم  و  نقطه شروع آن زمانی است  که شما فکر می کنید :  می خواهید به کجا بروید ! نه اینکه بروید ! فقط فکر می کنید  و سپس اینگونه ادامه می دهد :

« ما قایق یا اتومبیل یا هواپیما نمی فروشیم ! ما به شما زمان و وقت می فروشیم ! »

با توجه به گستردگی و بزرگی طرح و ارتباط آن با تمام زیرساخت های شهری و اینکه چگونه یک شبکه حمل و نقل شهری و بین شهری  باید با زیرساخت های موجود ادغام شود ، متخصصان این گونه تشریح کرده اند که این طرح به عنوان یک پروژه مستقل که نقطه به نقطه و گام به گام آن کاملا امشخص است که این نقشه کامل آبین طرح بزرگ را به یک تجربه آسان و تفکیک شده به اجزئیات راحت و قابل پیوستن به هم از نقطه شروع تا رسیدن به خط پایان و هدف است .

big-hyperloop-one-transport-vehicles_dezeen_2364_col_9

انتخاب موقعیت اولین مسیر در امارات متحده عربی بر اساس  تراکم مسافران و مسیرهای  انتخابی و مورد تردد آنها صورت گرفته است .

آنها  هر کدام از ورودی های سیستم هایپر لوپ را بر اساس پاسخ به نیاز های منحصر به فرد هر کدام از زمینه های  حمل و نقل طراحی کرده اند که البته تشخیص این دقت هاو ظرافت ها اکنون ساده و قابل درک است .

لوکس نگار

Share